Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres Partizánske

Kope celá dedina 2017

Kopanie jedenástok

Víkend  8. - 9. júla 2017 patril v Skačanoch futbalu. V sobotu sa na futbalovom ihrisku konal už 15. ročník futbalového turnaja Memoriálu Ivana Ďuriša o pohár starostu obce a v nedeľu sa tu uskutočnilo zábavno-súťažné podujatie KOPANIE JEDENÁSTOK. Jedenástky lákajú každý rok svojich skalných hráčov i divákov. Tento rok kopalo jedenástky až 93 súťažiacich. Najbohatšie bola zastúpená kategória DETI (15 súťažiacich) a kategória MUŽI 19 - 40 rokov (25 súťažiacich). Súťažiť a zabaviť sa prišli aj mnohí bývalí rodáci, niektorí aj s deťmi. Na ihrisku vládla priateľská a veselá atmosféra obohatená mnohými vtipnými poznámkami prítomných. V bráne sa vystriedali brankári Michal Hudec, Ľudovít Gahér, Martin Beňuška a Michal Myšiak. Hlavným rozhodcom bol Branislav Krajčo. Víťazom jednotlivých kategórií odovzdával pekné ceny starosta obce Juraj Kližan. Všetci súťažiaci boli odmenení cukríkmi. O občerstvenie divákov sa postaral Futbalový klub Skačany. Poďakovanie za úspešné popoludnie patrí organizátorom podujatia - Komisii školstva, mládeže a športu pri OZ v Skačanoch, Futbalovému klubu Skačany a starostovi obce Skačany. Tešíme sa na stretnutie zasa o rok.