Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Agrofórum

AgrofórumVytlačiť
 

agroforumMinisterstvo pôdohospodárstva SR v zmysle § 3 ods. 1 zák. č. 543/2007 Z. z. riadi a usmerňuje poskytovanie podpôr v poľnohospodárstve.
Poľnohospodárske subjekty, ktorým sú poskytované podpory, sú zo strany Poľnohodpodárskej platobnej agentúry kontrolované, ale i napriek tomu sú prípady, že užívateľ nedodržiava stanovené podmienky.
Preto MP SR prostredníctvom Krajského pozemkového úradu v Trenčíne nám zaslalo prípis zo dňa 19.12.2008, č. 5220/2008-430 (doručený dňa 12.1.2009), v ktorom informuje, že na interneetovej stránke Ministerstva pôdohospodárstva SR bola zverejnená výzva pre občanov, aby svoje poznatky o neobhospodarovanej pôde nahlasovali na internetový portál Pôdne fórum a zároveň nás žiada, aby sme Vás o zriadení web stránky informovali.
Oznámenia občanov budú zaevidované a postúpené pracovníkom Pôdohospodárskej platobnej agentúry, ktorí ich v prípade ak na pôdu nie sú poskytované podpory postúpia krajským pozemkovým úradom a následne obvodným pozemkovým úradom s cieľom ochrany pôdy pred jej devastáciou spôsobovanou zaburinením plôch v zmysle zák. č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy v znení neskorších predpisov.
Obvodný pozemkový úad po preverení skutočností bude konať v zmysle §§ 25 a 26 zákona č. 220/2004 Z. z. v znení zák. č. 219/2008 Z. z., t.j. uloží finančné sankcie.
V zmysle tohto prípisu nás Obvodný pozemkový úrad v Prievidzi požiadal o oboznámenie občanov o zriadení webovej stránky, aby v prípade zistenia zaburinených ploch občania tieto nahlasovali na internetový portál "Pôdne fórum". 

 

Adresa stránky Ministerstva pôdohospodárstva SR: www.land.gov.sk

Na úvodnej stránke treba označiť "Informačné nástroje", kde sa objaví heslo AGROFÓRUM. Po otvorení tejto stránky je potrebné označiť "Fórum pre využívanie poľnohospodárskej pôdy". Na tejto stránke sa dá prihlásiť cez "Registráciu" a je nutné vyplniť potrebné údaje, až potom možno komunikovať.


 
 

dnes je: 19.3.2019

meniny má: Jozef

webygroup
ÚvodÚvodná stránka