Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Cibuliar na cestách

Cibuliar na cestách

      Seniori v Skačanoch sú stále činní a veselí. Dôkazom toho je spevácko-dramatická skupina niekoľkých duchom stále mladých seniorov, ktorí pod vedením hlavnej výmyselníčky Janky Bližniakovej vždy príjemne prekvapia. Tak to bolo aj v nedeľu 26. apríla 2009, kedy v kultúrnom dome v Skačanoch vystúpili s hudobno-zábavným pásmom Cibuliar na cestách.
      S cestovnou kanceláriou SLOPAKTOUR prešli okolité krajiny (Maďarsko, Chorvátsko, Rusko, Poľsko, Česko) a niektoré regióny Slovenska. Hlavným poslaním zájazdu bolo zozbierať a zaspievať typické piesne navštívených krajín, regiónov a miest.
     Počas cestovania stretli Andera z Košíc a cigánskeho vajdu, posedeli si s gazdami pod gaštanom a prihovorila sa aj tetka Agneša. Navštívili tiež novú budovu Národného divadla v Bratislave, kde si pozreli časť baletu Labutie jazero, ktoré zatancovali prekrásne primabaleríny.
     Výlet sa skončil. Cibuliari, bohatší o zážitky, utrmácaní toľkým cestovaním, si radostne zaspievali známe Sláva nášmu výletu – nezmokli sme, už sme tu... a priznali, že všade dobre, ale najlepšie je doma, na Slovensku – v našich Skačanoch.
     Bolo veselo. Prítomné obecenstvo si nôtilo s účinkujúcimi známe i menej známe piesne a veľkým potleskom ohodnotilo humorné vystúpenie, najmä tanečné kreácie „nežných“ baletiek – skačianskych seniorov.


      

                       


 

Cibuliar na cestách

Ide sa na výlet
Cibuliar na cestách


Autor: M. Gahérová

Cibuliar na cestách
Labutie jazero

 
 
Labutie jazero

Labutie jazero v podaní skačianskych seniorov

Cibuliar sa vracia z ciest

 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka