Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať

Dôchodcovia pre vnúčatá

Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Skačanoch nezaháľa ani počas letných mesiacov. Na záver školských prázdnin každoročne organizuje pre všetkých seniorov obce a ich vnúčatá športové popoludnie. Tak to bolo aj vo štvrtok 26. augusta 2010, kedy sa konal už 4. ročník športovo-zábavného popoludnia dôchodcov s vnúčatami spojeného s opekačkou pod názvom ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI.
V areáli futbalového ihriska bolo rušno. Účasť detí – školákov i predškolákov, starých a prastarých rodičov i rodičov bola v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi najvyššia. Súťažilo 39 detí. Mimosúťažne sa športovo prejavili aj väčšie dojčatá – v lezení po trávniku ihriska bola najaktívnejšia 8-mesačná Johanka Gahérová.
Deti súťažili v behu vo vreci, v behu na 50 metrov, v hode do plechoviek a v hode RINGO krúžkom. Dospelí ich povzbudzovali a obdivovali ich športové zanietenie, snahu a najmä šikovnosť. Počas vyhodnotenia a slávnostného odovzdávania medailí boli vymenovaní najlepší, ale keďže sa snažili všetky deti, všetky boli nazvané víťazmi. Medailami boli dekorované aj dojčatá ako budúci nádejní športovci.
Po súťažiach detí program pokračoval športovým súperením starých a prastarých rodičov. Tí súťažili v hode granátom na cieľ, v hode do basketbalového koša a v kope na minibránku. Súťažilo 13 žien a 9 mužov. Ostatní dospelí, ale aj deti povzbudzovali svojich starkých a starké. Na prvých miestach sa umiestnili: Marta Šimková, Mária Ďurišová, Marianna Ďurišová, Janka Bližniaková, Marta Gahérová, Jozef Beňačka, Ján Bližniak, Milan Adamec, Ján Chrenko, Imrich Haberajter, Viktor Ištván, Jozef Zajac. Osobitné uznanie si za svoje športové zápolenie vyslúžila najstaršia súťažiaca prastará mama 79-ročná Anna Struhárová, ktorá sa zapojila do všetkých súťažných disciplín a svojím výkonom sa zaradila do prvej polovice súťažiacich.
Po záverečnom vyhodnotení prítomní vybalili prinesené zásoby a na rozžiarenom ohnisku sa začala opekačka. Všetci si pochutnávali na opečenej slaninke a špekáčikoch, ktorých vôňa zamorila celé okolie. Najviac chutilo deťom. Nie div, veď po toľkom šantení poriadne vyhladli, aj sa unavili. Rodičia odchádzali s nimi so slovami: Bola to super akcia, ďakujeme. A tí skôr narodení si ešte pobesedovali a zanôtili piesne svojej mladosti.
Súťažiacich prišiel povzbudiť aj pán starosta Ladislav Struhár.Vďaka, že na skôr narodených nezabúda.