Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

eRko opäť v akcii

Pečenie medovníkov, koledovanie 2011

Asi v každej z domácností sa pečú koláčiky najrôznejšieho druhu, zdobia sa príbytky, čakáme na príchod narodeného Ježiška, deťom žiaria očká pri pohľade na prekrásne vyzdobený stromček a kopu darčekov pod ním, rodiny sa pripravujú na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce.
Podobnú prípravu zažili aj deti v eRku počas jednej adventnej nedele. I keď ich neprišlo v takom hojnom počte ako minulý rok, zábava bola na pravom mieste.
Počas počúvania a pohmkávania kolied si mohli vyskúšať pravú predvianočnú atmosféru v kuchyni a v eRko miestnosti na fare. Deti sa hneď pustili do vaľkania cesta, vykrajovania medovníčkov rôznymi formičkami, pečenia i samotného zdobenia. U nejedného z nich sme mohli vidieť majstrovské umenie v cifrovaní medovníčkov. Deťom sa zdobenie tak zapáčilo, že si neváhali „ozdobiť“ aj svoje tváre.
Po jednej z najkrajších častí tohto dňa sme zopár medovníčkov použili na výzdobu vianočného stromčeka, keďže nám ho Ježiško priniesol skôr (máme veľmi dobré deti).  Nezabudli sme ani na skrášlenie eRko miestnosti vianočnými ozdobami, deti si potom svoje vyzdobené medovníčky zobrali domov (aby ich maminy už nemali starosti s pečením) a rozlúčili sme sa s pozdravom, že sa už čoskoro uvidíme na koledovaní v našej dedine.
A tak sa aj stalo. Dňa 26. 12. 2011 sme sa všetci stretli pred kostolom v Skačanoch, zopakovali si vinše, piesne, obliekli si kožúšky, na hlavy nasadili kráľovské koruny a hviezdy a vydali sa na ohlasovanie Dobrej noviny. Do koledovania sa v Skačanoch zapojilo 30 detí sprevádzaných 9 dospelými tvorených 4 skupinky. Navštívili sme 118 rodín, ktoré prispeli nemalou sumou 1 030,-€ pre uľahčenie životov detí v Afrike.
Touto cestou by sme chceli v mene eRka poďakovať deťom a dospelým, ktorí boli ochotní sa zapojiť do koledovania 17. ročníka Dobrej noviny a, samozrejme, všetkým rodinám, ktoré prispeli.
Už dnes sa tešíme na budúci rok, ktorý bude určite plný samých prekvapení, dobrej nálady a rôznych akcií.


 

Dobrá novina 2011

Koledovanie Dobrej noviny

Koledovanie Dobrej noviny
Autor: DP

Koledovanie Dobrej noviny
Koledovanie Dobrej noviny
Koledovanie Dobrej noviny

 
 
Koledovanie Dobrej noviny

 

Ďalšie fotogalérie

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka