Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Jednota dôchodcov

Jednota dôchodcov na Slovensku - základná organizácia

     
     ZO JDS v Skačanoch bola založená 2. decembra 1997 ako piata organizácia v okrese Partizánske po Bošanoch, Veľkých Uherciach, Chynoranoch a Partizánskom. Organizácia mala pri založení 69 členov.

      Prvými členmi výboru boli Irena Ďurišová, Jaroslava Gahérová, Rudolf Kližan, Vít Kližan, Mária Krajčová (do r. 2018 predsedníčka) a Viola Ištvánová. To boli prví odvážni, ktorí stáli nielen pri jej zrode, ale ju aj formovali, rozširovali členskú základňu a úspešne viedli niekoľko rokov.

      V súčasnosti má organizácia 136 členov. Vedie ju sedemčlenný výbor a revízna komisia od r. 2018 v zložení:
predseda: Jana Pilátová
podpredseda: Janka Bližniaková
tajomník: Jana Pilátová
hospodár: Jozef Zajac
členovia: Marta Kližanová, Marianna Ďurišová, Marta Šimková
revízna komisia: Helena Adamcová, Viktor Ištván

      Organizácia na svoju činnosť využíva klubovú miestnosť v budove hasičskej zbrojnice. Za účelom spestrenia a spríjemnenia života dôchodcov v obci každoročne organizuje rôzne poznávacie, kultúrne, zábavné a športové podujatia. Veľmi vydarenou a peknou akciou bolo spoločné stretnutie a opekanie s vnúčatami.

      Členovia organizácie sú ešte stále aj športovo naladení. Svedčí o tom aj ich aktívna účasť na okresnej športovej olympiáde dôchodcov v Partizánskom. V roku 2012 sa konal už na 10. ročník.

      Spevácko-dramatický a tanečný súbor dôchodcov
CIBULIAR pod vedením Janky Bližniakovej - režisérky, scenáristky a herečky v jednej osobe, účinkuje pri rôznych podujatiach v obci a pravidelne ju úspešne reprezentuje na prehliadkach voľnočasových aktivít klubov dôchodcov okresu Partizánske JESEŇ JE DAR.

 


 

Fotogaléria

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka