Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Koncert chrámových zborov

"V januári rozkvitli Slnečnice"

V nedeľu 22. januára 2012 sa v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Partizánskom konal Koncert chrámových zborov. Aj spevácky zbor Slnečnice, ktorý pôsobí v našej farnosti, dostal pozvanie na túto udalosť. Kostol bol naplnený do posledného miesta ľuďmi nielen z Partizánskeho,  ale aj z okolia. Veď organizátori zabezpečili zdarma dovoz aj odvoz tých, ktorí mali záujem vypočuť si piesne s náboženskou tematikou. Z našej farnosti šiel plný autobus. Nakoľko sme nevedeli, že koncert je súťažný, boli sme trochu prekvapení, keď sme pri vchode do kostola dostali hlasovacie lístky. Nehodnotila porota. Hodnotili tí, ktorí počúvali. A zhodnotili tak, že naše Slnečnice vyhrali. Radosť bola veľká. Po vyhlásení výsledkov bolo výkrik počuť asi dosť ďaleko.
Ďakujeme vám, Slnečnice! Ďakujeme Vám, p. Kvetka Kližanová, že sa dlhé roky venujete zboru a službe organistky vo farskom kostole. Ďakujeme ti, Sonička Kopálová, lebo tvoje sólo "Hallelujah" na záver, ľudí zdvihlo z lavíc k "standing ovation". Kytica kvetov bola aspoň malým prejavom vďaky celému zboru. Je postavená na organe, aby ju videli tí, ktorí vedľa nej stoja počas bohoslužieb, adorácii a nácvikov.
Po skončení koncertu mi jeden priateľ povedal: "Oddnes sa už nebojím o Cirkev, lebo som videl, že je v nej stále veľa ľudí, ktorí o ňu majú záujem."

Jozef Tomica, správca farnosti


 

Chrámový zbor Slnečnice

Vystúpenie zboru Slnečnice

Koncert chrámových zborov v Partizánskom
Autor: J. Brida

Vystúpenie zboru Slnečnice
Organistka - Kvetoslava Kližanová
Flautistky - Veronika Kližanová, Monika Štrpková

 
 
Vystúpenie zboru Slnečnice
Vystúpenie zboru Slnečnice
Gitarista - Adam Kližan
Kytica od správcu farnosti pre Slnečnice a záverečná foto


Autor: DP


 
 
Organistka - Kvetoslava Kližanová
Radosť z víťazstva


Autor: J. Brida


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka