Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať

Kopanie jedenástok 2015

Už od roku 2007 Komisia školstva, mládeže a športu pri OZ v Skačanoch v spolupráci s FK Skačany a starostom obce každoročne v lete organizuje pre priaznivcov futbalového športu a súčasne i zábavy nedeľné popoludnie pod názvom Kope celá dedina. Už tradične sa teší pomerne veľkému záujmu. Ani tento rok tomu nebolo inak. 12. júla 2015 prišlo na miestne futbalové ihrisko okolo 150 ľudí, z toho aktívne sa zapojilo 70 súťažiacich. Súťažnú atmosféru najviac prežívali DETI  DO 6 ROKOV, medzi ktorými 1. miesto obsadil Timotej Bečka, 2. skončil Patrik Ďuriš a 3. bol Adam Pilát. V kategórii CHLAPCI 7-10 rokov zažiaril Milan Múčka, 2. miesto obsadil Nikolas Ištván a 3. skončil Michal Fodora. V ďalšej kategórii CHLAPCI  11-15 ROKOV  bolo poradie nasledovné: 1. Martin Rybanský, 2. Matúš Hirkala, 3. Patrik Staňo. V kategórii DIEVČATÁ 7-15 ROKOV si najlepšie počínala Lucia Ďurišová. Za ňou skončili Sofia Ištvánová a Laura Križanová. Všetci doteraz uvedení víťazi premenili všetkých 5 pokutových kopov. Najpočetnejšiu kategóriu (17 súťažiacich) tvorili MUŽI 16-40 ROKOV. Aj preto kopali iba 3 úvodné kopy. Tu sa najlepšie umiestnili: Marek Křen, Andrej Šudík a Jozef Ďuriš. Nemenej zaujímavé bolo aj  súťaženie SENIOROV 41-60 ROKOV, v ktorej sa prekvapilo najlepšie darilo Antonovi Ďurišovi, 2. skončil Štefan Struhár a 3. Pavol Gahér. Viac zábavne ako športovo vyzerali výkony z kategórie ŽENY 16-60 ROKOV, kde sa ako najlepšia po mnohých nepremenených šancách nakoniec ukázala strelkyňa Ida Ďurišová, za ňou skončili Jana Dominová a Ľubica Krajčová. Záver tohto podujatia vždy patrí DÔCHODCOM a DÔCHODKYNIAM. Medzi 5 dôchodcami zvíťazil Jozef Zajac, druhý bol Jozef Ďuriš a tretí Vladimír Ištván. Prvé dve miesta medzi dôchodkyňami si tento rok podelili Drahomíra Struhárová a Marta Gahérová. Na ihrisku po celý čas vládla priateľská, ba priam rodinná atmosféra. Víťazom srdečne blahoželáme  a už sa tešíme na jubilejný 10. ročník tohto podujatia v roku 2016.