Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Kto dá prístrešie Svätej Rodine?

Už viac ako desaťročie sa v našej obci v období od 15. do 23. decembra konáva v súkromných domoch deväťdňová pobožnosť – Predvianočný deviatnik. Zapája sa do nej deväť rodín alebo deväť osôb z rozličných rodín, ba môžu sa k nej pridať aj ľudia, ku ktorým sa nejde do domácnosti. Každý deň sa modlí v inej domácnosti, obyčajne večer, keď zvoní na Anjel Pána. Ak to situácia nedovoľuje, môže sa pobožnosť konať iba v jednom dome, prípadne v niekoľkých domoch.
V našej obci sa každoročne, a teda i tento rok, vytvorilo 5 skupiniek, v ktorých si ľudia konali deviatnik. Pri pobožnosti sa z domu do domu prenáša obraz Svätej rodiny hľadajúcej príbytok alebo iný obraz Svätej rodiny, prípadne obraz Panny Márie.
14.decembra 2010 pri svätej omši pán farár požehnal všetky obrazy, ktoré si jednotlivé skupinky priniesli do kostola.
Pobožnosť začína za dverami nového príbytku spevom piesne: Kto klope tam? Po prijatí obrazu do nového príbytku a spevu mariánskej piesne pokračuje modlitbou radostného ruženca, nasledujú loretánske litánie, osobitná modlitba k Panne Márii, iné modlitby a spevy.
Pri tejto pobožnosti sa vytvára spoločenstvo veriacich, ktoré je odpoveďou na Ježišove slová: „Kde sú dvaja alebo traja zhromaždení v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“

Cieľom deviatnika je:
- dať duchovnú náhradu za odmietnutie a urážky Svätej rodiny, ktoré sa jej dostali a
dostávajú,
- preukázať lásku a úctu Panne Márii ako Ježišovej a našej Matke,
- pripraviť sa na dôstojné slávenie Vianoc vyprosovaním si milostí pre duchovný
zrod Ježiša, jeho lásky a pokoja v rodinách.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí v predvianočnom zhone zasvätili 9 večerov modlitbe deviatnika a nezabúdajú na skutočný význam Adventu a Vianoc.
Vrúcna vďaka patrí aj za milodary, ktoré sa každoročne počas konania deviatnika vyzbierajú od jednotlivých rodín a posielajú na misie. Tento rok táto čiastka predstavuje 120 eur.
Veríme, že v tejto krásnej tradícii konania deviatnika budeme pokračovať aj v ďalších rokoch.              

                                                                                                               


 

Kto dá prístrešie Svätej Rodine?

Obraz Svätej Rodiny

Predvianočný Deviatnik
Autor: MŠ

Jedna z piatich skupiniek

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka