Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Návšteva zo Skalitého

Dňa 23. septembra 2010 navštívili našu obec dôchodcovia zo Skalitého. Ich prvá zastávka bola vo farskom kostole, kde svojich rodákov privítal správca farnosti Jozef Tomica. Po sv. omši im predstavil skačiansku farnosť a kronikárka obce Anna Beňačková ich oboznámila s históriou farského kostola a národných kultúrnych pamiatok nachádzajúcich sa v obci. Dve z nich – Kaplnku sv. Barbory a Stĺp Najsv. Trojice si neskôr prezreli. Potom sa presunuli na faru, aby videli, ako žije ich rodák. Ako sa neskôr priznali, to bol hlavný cieľ ich návštevy. Ich dôchodcovská organizácia si dala za úlohu navštíviť svojich rodákov – kňazov. Majú ich troch a náš pán farár je jedným z nich.
Z fary sa presunuli do kultúrneho domu, kde ich privítali členky ZPOZ-u chlebom a soľou, súbor Cibuliar a starosta obce, ktorý ich pozdravil slávnostným príhovorom. Hosťom sa prihovorili obe predsedníčky miestnych organizácií v Skačanoch aj v Skalitom a vzájomne oboznámili prítomných s činnosťou svojich organizácií.
Po slávnostnom prijatí bolo pre hostí pripravené občerstvenie, o ktoré sa postarali členovia výboru ZO JDS. Popoludnie si všetci spríjemnili spevom piesní so sprievodom harmoniky. Potom nasledovala už len rozlúčka a hostia pokračovali vo svojej ceste. Obe predsedníčky veria, že takéto vzájomné stretnutia budú pokračovať aj v budúcnosti.
Za milé prijatie hostí patrí všetkým zainteresovaným úprimné poďakovanie.


 


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka