Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Ochrana poľnohospodárskej pôdy

Ochrana poľnohospodárskej pôdyVytlačiť
 

ochrana pôdyTak, ako po iné roky i v roku 2012 Obvodný pozemkový úrad v Prievidzi ako orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy upozorňuje na dodržiavanie ust. parag. 1 a 2 a  parag. 3 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy v znení zákona č. 219/2008 Z. z. a ust.  parag. 3 ods. 1 zákona č. 193/2005 Z. z. o rastlinolekárskej starostlivosti.

Aby sa predišlo zaburiňovaniu pozemkov, upozorňujeme vlastníkov - nájomcov (užívateľov) poľnohospodárskych i nepoľnohospodárskych pozemkov na dodržiavanie citovaných zákonných ustanovení a realizáciu opatrení proti rozširovaniu burín, na povinnosť pravidelného udržiavania trávnatých plôch ich kosením, čím sa zabráni ďalšiemu šíreniu burín.

Spolu s poľnohospodárskymi závodmi venovať pozornosť na tie pozemky, ktoré boli pôvodným vlastníkom vyčlenené z užívania družstiev a ŠM, ako aj na poľnohospodárske pozemky vyčlenené do bezplatného náhradného užívania v zmysle parag. 15 ods. 2 zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách v znení neskorších predpisov.

Obvodný pozemkový úrad v Prievidzi, ako orgán ochrany poľnohospodárskej pôdy bude vykonávať previerky plnenia cit. zákonných ustanovení. Ich nedodržaním sa vlastník - nájomca dopúšťa priestupku - parag. 25, resp. iného správneho deliktu - parag. 26 na úseku ochrany poľnohospodárskej pôdy, za čo budú ukladené finančné sankcie.


 
 

dnes je: 23.3.2019

meniny má: Adrián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka