Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Okresná súťaž hasičov

Okresná súťaž hasičov


      Každý rok v inej obci sa koncom mája konajú Okresné previerky pripravenosti DHZ okresu Partizánske. Po 7 rokoch sa táto súťaž konala opäť v našej obci Skačany v nedeľu 31.mája 2009.
      I keď ráno súťažiacich vítala zamračená obloha a studený dážď, na chuti a odhodlanosti to súťažným družstvám neubralo.
Na previerkach  sa zúčastnilo 15 družstiev – z toho 9 družstiev mužov, 3 družstvá žien, 2 družstvá dorastencov, 1 družstvo dorasteniek.
      Súťažilo sa v 2 disciplínach – vodný útok a štafeta 8x50m. Najlepšie sa darilo našim hasičom mužom, keď sa s celkovým počtom 99 bodov umiestnili na 1. mieste (vodný útok 21 sek., štafeta 78 sek.) Na 2. mieste sa umiestnili hasiči z Krásna (108,4 b) a na 3. mieste hasiči z Livinských Opatoviec (111,3 b). Ženy z Krásna obsadili 1. miesto, dorastenci z Livinských Opatoviec 1. miesto a dorastenky z Veľkých Krštenian 1. miesto.
     Víťaz okresných previerok postupuje na krajskú súťaž, ktorá sa uskutoční 11. 07. 2009 v Dohňanoch, okres Púchov.
Súťažné družstvo Skačian:

veliteľMartin Kasala
strojníkPeter Ďuriš
sanie č. 6Marian Makva ml.
sanie č. 5Martin Struhár
dopravné ved. – č. 4Patrik Zuzula
rozdeľovač č. 3Peter Šúdik
útok č. 2Marek Krkoška
útok č. 1Marek Ďuriš


      Spolu so súťažou družstiev prebiehala aj súťaž jednotlivcov mužov a žien, kde sa na 1. mieste umiestnil Marek Krkoška zo Skačian, 2. a 3. miesto obsadili súťažiaci z Veľkých Krštenian, 1. miesto v kategórii žien obsadila súťažiaca z Veľkých Krštenian.
      V záverečnom hodnotení súťaže boli ocenení aj zaslúžilí členovia DHZ Skačany pri príležitosti životného jubilea 70 rokov života - Pavol Horniak st. a Jozef Beňačka a pri príležitosti 55 rokov členstva v DHZ Ján Gahér st. Ocenenia a diplomy odovzdali predstavitelia OV DHZ Partizánske a starosta obce Skačany Ing. Ladislav Struhár.
      Opäť sa potvrdilo „ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku“. Po celoročnom tvrdom tréningu sa naše družstvo tešilo z víťazstva. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu obce a veríme, že sa mu bude dariť aj na krajskom kole.


 

Okresná súťaž hasičov 2009

Nástup súťažiacich


Autor: EĎ

príprava na útok


Autor: EĎ

preberanie ocenenia


Autor: EĎ

Poďakovanie fun klubu

 
 
Prevzaté ocenenia
vyhodnotenie
vyhodnotenie
vyhodnotenie

 
 
vyhodnotenie
ocenení jubilanti
víťazné družstvo
víťazné družstvo

 
 
poháre zo súťaží
ocenenia - poháre za 1.,2. a 3. miesto
občerstvenie po súťaži
príbuzné hasičov

 
 

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka