Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Poďakovanie za úrodu 2013

Jesenná výzdoba z darov zeme sa v tomto roku nesie v znamení 1150. výročia príchodu slovanských vierozvestov svätých Cyrila a Metoda.

Pred obetným stolom sa nachádza sypaný obraz s dobovým znázornením vierozvestov a vedľa nich je modlitba: „Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane". Na pravej strane kostola je obraz Katedrály sv. Emeráma v Nitre, pretože Nitra je historickým i kultúrnym centrom našej diecézy. Na oltári je erb Nitrianskej diecézy. Na ľavej strane kostola je opäť sypaný obraz portrétu Svätého Otca Františka a na zemi je dobové znázornenie sv. Františka z Assisi, ktorý je inšpiráciou duchovnosti pre súčasného pápeža. V strede je pripravená história života našej farnosti uplynulého roka – fotogaléria jednotlivých podujatí, ktoré sa konali. Pri bočných dverách je priestor venovaný aktualite obce – poľovníctvu. V tomto roku si Poľovnícke združenie Háj pripomína 50 rokov svojho založenia. Súčasťou je pozvánka na slávnostnú sv. omšu, ktorá bude v nedeľu 6. októbra 2013 o 10,30 hod. v parku pri Trojičnom stĺpe. V zadnej časti kostola má miesto náš spevokol – Slnečnice. V tomto roku vyšlo ich CD s názvom Žiješ medzi nami. Je to prejav našej vďaky za ich službu vo farnosti. Kostol je dozdobený plodmi zeme, ktoré priniesli veriaci zo svojich polí a záhrad – jablká, tekvice, cesnak, sušené kvety... Ďakujem všetkým, ktorí už siedmykrát pripravili nevšednú výzdobu. Kto má záujem môže si ju pozrieť po každej sv. omši v priebehu mesiaca október.

 

Mgr. Jozef Tomica, správca farnosti


 

Poďakovanie za úrodu 2013

prípravy

Výzdoba z darov zeme
Autor: DZ, MK

prípravy
prípravy
prípravy

 
 
prípravy
prípravy
prípravy
prípravy

 
 
prípravy
prípravy
prípravy
prípravy

 
 

 
Položky 1-12 z 61

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka