Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Prvé farské večeradlo

V stredu 13. októbra 2010, v deň 80. výročia uznania fatimských zjavení Cirkvou, sa v kostole Všetkých svätých v Skačanoch konalo prvé farské mariánske večeradlo.
Večeradlu predchádzala sv. omša, ktorú celebrovali pán farár Jozef Tomica a pán kaplán Miroslav Kukla. V kázni pán farár poukázal na úctu k Panne Márii, cez ktorú sa možno dostať ku Kristovi. Vychádzajúc z evanjelia o svadbe v Káne uviedol nám ako vzor Máriu a jej poslušnosť ku Kristovi.
Po sv. omši sa začalo večeradlo ako spo¬ločenstvo modlitby s Máriou vzývaním Svätého Ducha. Potom nasledovalo uvažovanie o slovách Panny Márie o obrátení, modlitba sv. ruženca a modlitba zasvätenia sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Po požehnaní sa účastníci večeradla – veriaci z farnosti i okolitých obcí s horiacimi sviečkami a ozdobenou sochou Fatimskej Panny Márie za spevu mariánskych piesní vydali v procesii k Stĺpu Najsv. Trojice na Trojičnom námestí. Tu bolo večeradlo ukončené modlitbou Anjel Pána a myšlienkou, ako sa dostať cez úctu k Panne Márii k Trojjedinému Bohu, čoho symbolom bola aj procesia z kostola k Trojičnému stĺpu.
Počas svätej omše a večeradla sme vyprosovali milosti a požehnanie pre seba, svoje rodiny, našu farnosť. Sme vďační našim duchovným za ich aktivitu a snahu povzbudiť nás vo viere. Veď takéto mariánske večeradlo v našej obci si nepamätajú ani najstarší občania.


 

Farské večeradlo

Farské večeradlo


Autor: BE

Farské večeradlo
Farské večeradlo
Farské večeradlo

 
 
Farské večeradlo
Farské večeradlo
Farské večeradlo
Farské večeradlo

 
 
Farské večeradlo
Farské večeradlo
Farské večeradlo

 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka