Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Púť do Topoľčianok

     V dňoch 18. a 19. júla 2009 sa v Topoľčiankach konala tradičná púť k Panne Márii Karmelskej. Medzi početnými skupinami veriacich prišla v nedeľu 19. júla na toto posvätné miesto aj skupina veriacich zo skačianskej farnosti. Zúčastnili sa na svätej omši v areáli farského kostola.
     Hlavným celebrantom bol apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mons. Mario Giordana. V homílii v slovenčine hovoril o dôsledkoch povolania človeka – byť Božím dieťaťom. Prítomní boli koncelebranti - ďalší biskupi, medzi nimi nitriansky sídelný biskup Mons. Viliam Judák.
     Púť k Panne Márii Karmelskej sa v Topoľčiankach koná už viac ako tri storočia. Naposledy sa na toto posvätné miesto organizovala púť zo Skačian v roku 1990, a tak mnohí privítali možnosť po devätnástich rokoch sa na nej opäť zúčastniť. Tým viac, že na spiatočnej ceste bola naplánovaná zastávka v Skýcove, kde po odchode zo Skačian pôsobí ako správca farnosti bývalý skačiansky kaplán Juraj Pluta.
     Po privítaní a občerstvení na farskom dvore pán farár odviedol pútnikov do kostola, ktorý sa nachádza v bezprostrednom susedstve fary, oboznámil ich s dejinami kostola a na záver im udelil požehnanie. Potom nasledovala už len spoločná fotografia, rozlúčka a cesta pútnikov, obohatených o hlboký duchovný zážitok, domov.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka