Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Slnečnice na primíciách

19. jún 2010 - sobota ako každá iná, a predsa výnimočná. Mgr. Ondrej Kellner , rodák z Hradišťa 12. júna 2010 prijal v nitrianskej Katedrále sv. Emeráma sviatosť kňazstva a vo svojej rodnej obci slúžil svoju prvú svätú omšu. Na túto slávnosť bol pozvaný aj chrámový spevácky zbor Slnečnice, ktorý pre túto príležitosť tvorili cca tridsiati mladí zo Skačian, Návojoviec, Hradišťa, bývalé členky zboru z Diviackej Novej Vsi a Nitry, ale aj členovia Kolpingovej rodiny Bošany, do ktorej patrí aj novokňaz Ondrej.


Svätú omšu dopĺňali príležitostnými piesňami ale aj prekvapením v podobe piesne od  Mgr. Petra Vlčku (autora piesní a hudby k muzikálom Láska je silnejšia a Sen o ruži). Pieseň bola vyvrcholením účinkovania speváckeho zboru na primičnej slávnosti.
Zbor v tejto zostave spieval aj na nedeľných sv. omšiach 20. júna v Návojovciach a v Skačanoch, ktoré taktiež celebroval novokňaz Ondrej.


Veríme, že táto zostava spríjemní veriacim chvíle strávené v božom chráme aj v budúcnosti
.

 


 

Slnečnice na primíciách v Hradišti

Oltár


Autor: KK

Spevácky zbor


Autor: JP


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka