Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Starostova 50-tka

Aj starostovi rôčky pribúdajú.......

 

Náš pán starosta, Ing. Ladislav Struhár, sa dňa 12. júna dožil 50 rokov. Zbor pre občianske záležitosti pri OZ v Skačanoch pre neho pripravil malú slávnosť. Pretože obradná sieň je pomerne malá, slávnostný obrad sa konal v sále kultúrneho domu, aby ho mohli sledovať všetci pozvaní hostia : rodina i priatelia. Matrikárka slávnostne voviedla jubilanta a usadila pred obradný stôl. Všetkých prítomných, ale najmä oslávenca, súbor Cibuliar v krásnych skačianskych krojoch pozdravil piesňou a členky súboru hostí privítali chlebom a soľou.

Spozáčky predstavili jubilanta od jeho narodenia, cez detský, školský a študentský vek. Pripomenuli aj svadbu, narodenie synov a to všetko podfarbili príležitostnými piesňami.

Potom sa jubilantovi prihovorila predsedníčka ZPOZ-u. V slávnostnom príhovore zdôraznila, že práca starostu si vyžaduje byť psychológom, priateľom, ale aj hercom zároveň. Nie je len o spoločenskom postavení, či slávnostnom prestrihovaní pások a nedá sa vymedziť presne ohraničenou pracovnou dobou. Je predovšetkým o poskytovaní kvalitných služieb občanom. Ak chce svoju prácu vykonávať, musí poznať osudy mnohých rodín. Veselé, ale aj smutné a zložité. Občania Skačian mu dali dôveru už pre štvrté volebné obdobie. Starostovské povolanie „ zdedil“ po svojom otcovi, ktorý v rokoch 1967 až 1972 stál na čele obce.

Do ďalších rokov života i práce mu zaželala hlavne veľa zdravia, energie, občanov, ktorí majú záujem o dianie v obci, ktorí priložia ruku ku každému dobrému dielu.

Po podpise do pamätnej knihy obce si jubilant prevzal Ďakovný list za významný prínos pre všestranný rozvoj obce a dlhodobú prácu v Zbore pre občianske záležitosti pri OZ Skačany, ktorý mu pri príležitosti životného jubilea udelil ZPOZ.

Ešte pás piesní v podaní súboru Cibuliar, a nakoniec pieseň pre jubilantovu matku v podaní členiek ZPOZ-u.

Slávnosť sa skončila a pozvaní hostia pokračovali prípitkom a posedením.

Cibuliar venoval jubilantovi ešte jeden tanec, a častušku so zaujímavosťami a veselými príhodami z jeho života.

ZPOZ pri OZ v Skačanoch


 

ZPOZ - 50-ročný jubilant starosta obce

Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ


Autor: BE

Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ

 
 
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ
Prijatie 5O-roč. jubilanta ZPOZ

 
 

 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka