Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Skačany - okres PartizánskeHľadať
 
 

Stretávka zo ZŠ po 50. rokoch

Stretávka po 50 rokoch

Hurá, skončila sa škola!!! Tak sa pred päťdesiatimi rokmi vytešovali žiaci, deviataci, končiaci  v roku 1962 povinnú školskú dochádzku v ZDŠ Skačany.
A o 50 rokov - 13. decembra 2012 sa stretávame a tiež sa tešíme, že vidíme svojich spolužiakov. Aj keď pribudol šedivý vlas a niekoľko vrások na tvári, zvítanie bolo dojemné, srdečné a sem tam sa objavila aj slzička. Ale hlavne, že sme zdraví – povzdychli  sme si spoločne. Veď niektorí sa pre zdravotné problémy museli ospravedlniť. Dojímavé bolo aj stretnutie s našimi bývalými učiteľmi. Pán učiteľ Anton Križan nás spoznával ľahšie, lebo bol prítomný na viacerých našich stretávkach. Ale pán učiteľ Rudolf Šúň musel veru loviť v pamäti , aby si nás vybavil takých, ako nás poznal pred 50 rokmi. Žiaľ pán učiteľ Štefan Ondruška sa už stretávky nedožil. Prvé spoločné kroky viedli na cintorín, kde sme si s láskou spomenuli na nášho triedneho pána učiteľa Antona Kližana, pána farára Jozefa Hollého a už zosnulých spolužiakov. Veru už jedenásti sa tejto udalosti nedožili. Potom sme sa odobrali do skačianskeho chrámu, kde sme sa pri svätej omši, ktorú celebrovali naši duchovní otcovia Jozef Tomica a Miroslav Kukla, Pánu Bohu poďakovali za prežité roky, vyprosovali si zdravie a pokoj pre nás a naše rodiny, rodičov a učiteľov. V obradnej sieni obce Skačany nás prijal pán starosta Ladislav Struhár a s členkami ZPOZu pripravili príjemný a dojímavý program. Nasledoval slávnostný obed. Všetkých pozdravil príhovorom predseda deviatej triedy Marián Kližan. Spomenuli sme si minútou ticha na našich zosnulých spolužiakov a učiteľov a potom sa už rozprúdila debata. A veru bolo sa o čom zhovárať. Kde teraz bývaš? S kým žiješ? Koľko máš detí a vnúčat? Ako si na tom zdravotne? Ako tráviš voľný čas? Tu sme sa spoločne zhodli, že voľného času nadbytok nikto nemá. Tortu v tvare slniečka, ktorého každý lúč niesol meno jedného spolužiaka nám vytvorila pani Zuzulová, ktorá nám pripravila aj chutný obed a kapustnicu. Ťažko sme sa lúčili, sľúbili sme si, že ak sa dožijeme, stretneme sa znovu po piatich rokoch.

J. Bližniaková


 

Stretávka po 50 rokoch zo ZŠ

stretávka

Stretnutie absolventov ZŠ po 50 rokoch
Autor: JB

stretávka
stretávka
stretávka

 
 
stretávka


Autor: JF

stretávka
stretávka
stretávka

 
 
stretávka
stretávka
stretávka
stretávka

 
 
pamätná kniha
stretávka
stretávka
stretávka

 
 
stretávka
stretávka
stretávka
stretávka


Autor: JB


 
 
stretávka
stretávka
stretávka
stretávka

 
 
stretávka

 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka